קר לכם בבית? התייעלות אנרגטית זו התשובה

קר לכם בבית? התייעלות אנרגטית זו התשובה
אתם אוהבים את הבית שלכם? אתם אוהבים את הכסף שלכם? אז למה לא לשפר המצב של שניהם בו זמנית?

תקן 1045, התקן הישראלי העוסק בבידוד מבנים, פורסם לראשונה בשנת 1979, כלומר, מבנים אשר נבנו טרום כניסת תקן זה, בעצם נבנו ללא בידוד מספק או עם בידוד מינימלי או ללא בידוד כלל. התוצאה היא כי אחוז גדול מאוד מתושבי ישראל חיים בבתים בהם חם מאוד בחודשי הקיץ וקר מאוד בחודשי החורף. הבעיה היא שבידוד בית קיים, עד כה, לא היה דבר פשוט כלל וכלל ומרבית האנשים אשר חיים בבתים ללא בידוד נאלצים להמשיך להוציא כמויות אנרגיה אדירות על חימום וקירור הבית בלית ברירה. מחקר של המועצה הישראלית לבניה ירוקה ב-2014, הביא למסקנה כי בידוד לפי התקן הנוכחי של כלל מבני המגורים בישראל, החדשים והבנייה הקיימת, תביא לחסכון במשק של כחצי מיליארד ₪ בשנה על חשמל בעקבות ההתייעלות האנרגטית שתתרחש בכל אותם בתים.

עד היום, שוק הבניה כולו נטה לחשוב כי בבידוד העובי קובע. ככל שחומר הבידוד עבה יותר, כך הבידוד יהיה טוב יותר. הדבר העמיד בעיה חמורה לבעלי בתים קיימים, שכן איך ניתן לבודד בית קיים אם המשמעות היא להוסיף עובי לקירות הבית?בשימוש בחומרי הבידוד התרמי הישנים, יש להוסיף לקירות הבית לפחות 5 ס”מ עובי בכדי להשיג רמת בידוד איכותית. אך הוספת עובי לקירות הבית תכריח את בעל הבית להחליף את כל פתחי הבית בהתאם. כלומר, יהיה צורך בהחלפת כל דלתות וחלונות הבית בכדי להתאימם לעובי החדש של הקירות. מעבר לעלות המטורפת של פרויקט כזה עבור אדם פרטי, קיים חסרון משמעותי שהוא הקטנת שטח הנכס מבפנים.

כיום, אנחנו כבר יודעים שעובי לא קובע, רשת המעילים יוניקלו הוכיחה את זה לכולנו, כשהשתלטה על העולם עם מעילים דקיקים וקלילים, שמבודדים באיכות לא פחותה ממעילים אירופאיים עבים עם כמה שכבות של בד וצמר. טכנולוגיות חדשות נוספות הראו לנו שסיבי בד במבנה מסוים הנקרא הולופיל יכולים לייצר שמיכת פוך דקה וקלה שתחמם פי כמה משמיכת פוך עבה ומלאה בנוצות. חברות רכבים כבר מייצרות היום רכבים בצבעים כהים ללא חשש בפגיעה בבידוד הרכב ממזג האוויר השורר בחוץ. התפיסה לפיה יש להוסיף עובי בכדי להשיג רמת בידוד איכותית נשברה לחלוטין בתחומים שונים וכעת, גם בתחום הבניה.

תרמלייף היא טכנולוגיה יחודית אשר פותחה בגרמניה לפני כ-15 שנים ומייצרת בידוד מצוין בתוספת עובי של חצי מ”מ בלבד לקירות הבית. תרמלייף הוא ציפוי מבודד לקירות הבית, פנים, חוץ וגג, אשר עשוי מבסיס סיליקוני המכיל כדוריות ננו קרמיות, בגדלים שונים, המתפזרות באופן שווה על גבי המשטח המצופה ומייצרות שכבת בידוד איכותית ועמידה לאורך שנים רבות.היתרון של הטכנולוגיה הזו, היא שבנוסף לבידוד המצוין שהיא מספקת (ניתן ליישם אותה על בטון, שליכט, שפריץ, טיח, עץ, מתכת ועוד) היא מכילה כמה תכונות ייחודיות אשר הופכות את הבית לבריא יותר.
תרמלייף מחזיר קרינה של 93%-94% לכל אורכי הגל (מתחום הUV ועד לIR העמוק), כך הוא שומר על קירות המבנה לאורך שנים ארוכות ומונע דהייה של צבע הציפוי. בנוסף, תרמלייף מווסת את הלחות בפנים המבנה ושומר על הקיר יבש לחלוטין כך שאינו מאפשר לעובש, בקטריות וטחב לצמוח ולהתפתח על פניו. הבידוד המעולה, מונע הפרש טמפרטורות בין הרצפה לתקרה וכתוצאה מונע את סחרור האוויר בפנים המבנה, כך שאבק לא מתפזר באוויר הבית ולא נדבק אל הקירות, אלא שוקע לרצפה. כך, אוויר הבית הופך לאנטי אלרגני ומקטין משמעותית את הרגישות לאלרגיות שונות ולהתפתחות גורמי אסתמה. תרמלייף אפילו מקטין את הריחות ברחבי הבית, ביישום של תרמלייף פנים, הוא מפרק את מולקולת הריח הטבעתית ואיכות האוויר חוזרת למצב טבעי. קירות הבית מנקים את עצמם באמצעות התכונה הקטליטית של הציפוי, כך קירות הבית רחיצים, דוחים לכלוך, אדישים לחשמל סטטי, אטומים ונושמים. בנוסף, תרמלייף משפר את האקוסטיקה בפנים המבנה ומפחית רעש עד כ-30%, עמיד באש (A2) ובריא לחלוטין ליישום בזמן שהות אנשים בתוך המבנה (באישור ECO INSTITUTE).

בעצם, בהוצאה מינימלית, ללא ביצוע שינויים דרסטיים במבנה, ניתן לבודד בית קיים, ללא תלות בגודל שלו או במאפייניו האדריכליים, ולהשיג בידוד איכותי ובית בריא ונעים יותר לחיות בו לאורך שנים, כאשר ההשקעה מחזירה עצמה בתוך שנתיים בעקבות התייעלות אנרגטית עצומה בחסכון בשימוש באמצעים שונים לקירור/חימום הבית וערך הנכס עולה ומשתמר לאורך שנים ארוכות.

באמצעות תרמלייף, תשמרו על הבית, תחסכו כסף ותהנו מכל היתרונות של טכנולוגית בידוד חדשנית ואיכותית.

לפרטים והזמנות לחצו כאן. להורדת קצבים אודות מוצרי תרמלייף לחצו כאןמאמרים נוספים באותו עניין