אסתמה – יש אוויר ויש אוויר

אסתמה – יש אוויר ויש אוויר
חושך, אמצע הלילה, שיעול מחדר הילדים.
את מצליחה להסתובב לצד השני ולהמשיך לישון ואז מגיע השיעול הבא.
את כבר לא בלחץ, לא מריצה בראש לבדוק מה עשית עם המשאף ואיפה הונטולין לאינהלציה. את מתורגלת. את הולכת, 2 לחיצות והשיעול מפסיק. עד שמגיעה השעה 4, בה הוא שוב פוצח בשרשרת שיעולים שלא מאפשרים לא לו ולא לך להמשיך לישון, או לנשום.
אסתמת ילדות היא המחלה הכרונית הנפוצה ביותר בגילאי הילדות. אצל מחצית מהילדים החולים באסתמת ילדות, המחלה תתפרץ עד גיל 3 ואצל החצי השני עד גיל 8. שכיחות מחלת האסתמה נמצאת בעלייה מתמדת בכל מדינות העולם המפותח ובייחוד באיזורים עירוניים בהם האוויר מזוהם יותר מאשר באיזורי כפר.
גורמים רבים עלולים ליצור התקף אסתמה אצל ילדים החולים במחלה.
מחלה וירלית כלשהי, חשיפה לעישון או זיהום אוויר, חשיפה לאבק או חומרים אלרגניים (כגון קרדית אבק הבית או פריחות של עצים ופרחים מסוימים), שאיפת אוויר יבש וקר מאוד, שינויים קיצוניים במזג האוויר ועוד.

אז למה אנחנו כותבים על אסתמה בכלל?
אנחנו באמת לא מוכרים תרופות ואין לנו תכנון כזה ולמען הסר ספק, אם יש לילדכן/ם אסתמת ילדות או שאתן/ם חושדות/ים בכך – יש לפנות לרופא הילדים ולרופא ריאות בהקדם כדי לקבל אבחנה מסודרת ותהליך טיפולי מתאים.
ובכל זאת, תרמלייף יכול לשפר לילדכם את החיים (וגם לכן/ם!)

תרמלייף פותח במטרה ראשונה לבודד מבנים קיימים וחדשים ושיטת הבידוד שלו מתבססת על החזר קרינה. אבל, תרמלייף זו טכנולוגיה חדשנית שיכולה לעשות הרבה יותר מבידוד גרידא. הטכנולוגיה עצמה מבוססת על בסיס סיליקוני ובעצם הופכת את הקיר לטרמפולינה ומסננת בו זמנית.
כאשר מולקולה של מים מגיעה לקיר המצופה תרמלייף, המולקולה תפגע בקיר ותייצר תנועה בחלקיקים המרכיבים את החומר. התנועה הזו מייצרת שני אירועים מקבילים וקשורים – היא גורמת למולקולות של מים שקיימות בקיר לצאת דרך הציפוי החוצה מהקיר, ממש כמו מסננת. הבטון נשאר והמים יוצאים  במקביל, התנועה הזו מייצרת כמו טרמפולינה קטנטנה אשר מעיפה את מולקולת המים שפגעה בקיר חזרה לאוויר החדר.
בעצם הקיר נושם אך אטום לחלוטין לנוזלים. במקום בו אין מים לא נראה חיים  על כן, קיר המצופה בתרמלייף לא יסבול מבקטריות ועובש ואפילו העכבישים פחות ירצו לבלות עליו.
בנוסף לפארק השעשועים שנוצר בתוך הקיר למולקולות המים הנחמדות, תרמלייף מווסת את הלחות בפנים הבית ומונע מצב של אוויר יבש מידיי או לח מידיי. כלומר, בחורף הקר והיבש, בפנים הבית עדיין תהיה לחות נעימה של בין 35-50% לחות בערך ומצד שני, בסיום אמבטיה חמה, החדר לא יהיה אפוף אדים.
מה עוד תרמלייף יכול לתת לסובלים מאסתמה? אוויר נטול אבק.
בבית רגיל, קיים פער טמפרטורות בין הרצפה לתקרה, הפער הזה מייצר רוח קלילה ותדירה האוספת את האבק מהרצפה ומעלה אותו לאוויר שאותו אנו נושמות/ים. זה נקרא סרקולציית אוויר בבית. ישבתן/ם פעם ובהיתן/ם בקרן אור החודרת מבעד לחלון הבית? קרן אור מלאה במיליארדי חלקיקי אבק שלא רואים אותם לרוב, אך נושמים ונושמות.
תרמלייף מבטל את פער הטמפרטורות בין הרצפה לתקרה, בכך הוא מונע את סרקולציית האוויר בפנים הבית והאבק שוקע לרצפה. כל שנותר הוא לטאטא או לשאוב וזהו אז נכון, תרמלייף לא יפתור את אסתמת הילדות. משאפים ימשיכו להיות חבריכם הצמודים.
אבל הוא מטפל בכמות אדירה של גורמי סיכון ליצירת התקף והופך את אוויר הבית לאנטי אלרגני.
הוא מנטרל זיהום אויר בפנים הבית, הוא מבטל סרקולצייה של אבק, הוא משאיר את אוויר הבית נקי מאלרגנים וחיידקים שונים והוא מונע הימצאותו של אוויר קר ויבש בפנים הבית.

לפרטים והצעות מחיר חייגו 09-8659011 או לחצו כאןמאמרים נוספים באותו עניין