שיפוץ דקורטיבי – סקירה כללית על עולם החיפויים ומטרותיו

עולם הבנייה נשען באופן טבעי על מוצרים פרקטיים שמבטיחים חוסן רב ועמידות לאורך זמן – אבל על בסיס זה נדרשת עוד תוספת חשובה: אסתטיקה. במסגרת הקמת מבנים חדשים, בין אם לצרכי מגורים ובין אם לשימושים עסקיים שונים, תמיד מוקדשת תשומת לב גם לפן הדקורטיבי, וגם במסגרת שיפוץ בתים ישנים השדרוג המבוקש יהיה גם בהיבט הוויזואלי. בעידן הנוכחי ישנה מודעות גבוהה מאוד לתרומה הרבה של האסתטיקה לאיכות החיים של כולנו, ובפרט אנחנו משתמשים בחיפויים שונים כדי להבטיח שהמרחבים המשותפים, החללים הפנימיים, בתי העסק, הדירות וכו’ יהיו יפים להפליא.

ובהתאם, לא מפתיע לגלות שעולם החיפויים השתנה במידה ניכרת, והתווספו לו בשנים האחרונות לא מעט אפשרויות ומלהיבות. בעמוד זה תמצאו מידע אודות חיפויים חיצוניים ופנימיים חדשים, השימושים המומלצים בכל אחד מהם, הדרכים הטובות ביותר להשתמש והמוצרים המשלימים הנדרשים לטובת התקנה מושלמת שלהם.

חיפויים מומלצים לקירות חיצוניים

כשהמטרה היא חיפוי קיר חיצוני – בין אם בבניין מגורים, בין אם בבית פרטי ובין אם במבנה שהשימוש בו עסקי – ניתן לבחור מבין 2 אפשרויות של חיפויי קיר מומלצים כדי להקנות חזות ייחודית ומרשימה: אריחי חיפוי מאבן טבעית ופייבר צמנט דמוי עץ.

אריחים מאבן טבעית – SLIM STONE

אבן טבעית היא תמיד בסיס למראה יוקרתי. אריחי SLIM STONE מיוצרים מאבן צפחה בטכנולוגיה חדשנית שמבטיחה איכות גבוהה במיוחד: האריחים קלי משקל, דקים וגמישים, ובהתאם נוח מאוד לשנע אותם וגם להתקין אותם, יתרון נוסף הוא שניתן להשתמש בהם על גבי כל סוגי המשטחים הקיימים (קיר מטויח, בטון, עץ, לוחות MgO ועוד), ועוד סיבה טובה להכיר את SLIM STONE ולעבוד עם האריחים הוא פשטות התקנתם.

לצד כל היתרונות הנ”ל למי שעתיד לגור בבניין או לעבוד בו וכן לקבלנים ולאדריכלים, ה-SLIM STONE הוא אופציה ידידותית גם לסביבה, בזכות העובדה שהייצור שלו מתבצע באופן יעיל במיוחד מבחינת ניצול המשאבים.

פלאנק דמויי עץ

מוצר נוסף שכדאי להכיר כשמבצעים שיפוץ בית פרטי בראשון לציון שכולל קירות חוץ או כשמקימים מבנה חדש ורוצים שהחזות החיצונית שלו תהיה יפה ומיוחדת הוא פלאנק פייבר צמנט – לוחות עמידים וחזקים כיאה לפייבר צמנט ושבנוסף זכו למראה מרשים דמוי עץ טבעי. מבנה לוחות אלה הוא צר וארוך, והם מקצרים במידה ניכרת את זמן הבנייה. כמו כן לוחות אלה עמידים לפגעי מזג אוויר שונים ועל כן ימלאו את תפקידם לאורך שנים רבות רבות, ועוד יתרון הוא העמידה בכל התקנים הירוקים העדכניים (בזכות טכנולוגיות הייצור החדשניות שלהם).

פלאנק פייבר צמנט הוא תחליף מושלם לטיח חיצוני, ומתאים מאוד לחזיתות מבנים. עוד כדאי לדעת כי מדובר בלוח שאינו דליק בהתאם לתקן ישראלי 755.

חיפויים לקירות פנים שכדאי להכיר

כשמחפשים חיפויים דקורטיביים לפנים הבית או העסק, ישנן גם כן שתי אפשרויות מומלצות במיוחד – האחת היא ה-SLIM STONE, שמתאים לא רק לשימוש חיצוני, והשנייה היא STRONG-BOARD UNIQUE .

חיפוי קירות פנים באבן טבעית

בנוסף לכל היתרונות הנ”ל, יש לסלים סטון איכות יקרת ערך נוספת: עמידות לרטיבות. בזכות תכונה זו ניתן להשתמש במוצר זה לטובת חיפוי קירות פנים גם במטבחים ובחדרי רחצה, ולהקנות גם להם את מראה יוקרתי מאוד. גם ה-SLIM STONE עומד בתקן הישראלי הרלוונטי לעמידות בפני דליקות.

לוח חיפוי דקורטיבי STRONG-BOARD UNIQUE

כשהמטרה היא חיפוי קיר פנימי עם משרביה או חלוקה של חלל למספר חללי משנה באמצעות מחיצה פנימית אסתטית המוצר האידיאלי הוא STRONG-BOARD UNIQUE. זהו לוח MgO עמיד למים ולעובש שמהווה בסיס מושלם ליצירת האלמנטים הדקורטיביים המבוקשים על-ידי הלקוח באמצעות מכונת CNC. הלוח אינו דליק, והוא מתאים מאוד לעיצוב מסעדות, בתי קפה, גני אירועים, לובי של בניין משותף, בית עסק, וכמו כן גם בדירות מגורים הוא מוסיף חן רב ועניין.

איך להשתמש נכון בכל החיפויים הדקורטיביים המתקדמים?

STB מספקת לא “רק” לוחות חיפוי דקורטיביים מתקדמים אלא גם הנחיות מפורטות לעבודה איתם כך שההתקנה תהיה פשוטה ויעילה. כמו כן תוכלו למצוא אצלנו לצד המידע יקר הערך גם חומרי הדבקה איכותיים שמשלימים את האיכות הגבוהה של החיפויים.

בין המוצרים שתקבלו מ-STB: משחה מיוחדת לקישור לתשתיות בעייתיות ולמניעת היווצרות סדקים, נוזל פריימר שמשולב בו דבק צמנטי לאיטום גב האריחים ולמניעת כתמים, רשתות פייברגלאס לחיזוק של שכבות טיח והבטחת איטום, סרט בוטילי לגישור על תפרים בנקודות החיבור השונות ובחדרים רטובים, אבקות שפכטל לשימוש חיצוני ופנימי, ועוד.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה