שימושים דקורטיביים של פייברצמנט, פלאנק פייבר צמנט, פייבר צמנט דמוי עץ

פייבר צמנט הוא אחד מחומרי הבניין שכדאי לכולם להכיר.

כיום עולה הפופולריות של חומר החיפוי המדהים הזה וניתן לראות שימוש בפייברצמנט במגוון רחב של אפליקציות

  • חיפוי מבני תעשיה
  • חיפוי מבני מסחר
  • חיפוי מבני משרדים
  • חיפוי מבני מגורים
  • חיפוי בניה רוויה
  • חיפוי תמא 38
  • חיפוי לובי
  • חיפוי דקורטיבי
  • חיפוי וילה

ממה עשוי פייבר צמנט?

פייברצמנט מבוסס על מלט שמחוזק בסיבי תאית. את חומר הגלם הבסיסי ניתן לצבוע בכל גוון שתרצו, ובמיוחד כדאי להעניק לו מראה דמוי עץ. בכל מקרה לוחות  פייברצמנט מגיע בצורת לוחות גדולים או כפלאנקים – רצועות שמאפשרת עיצוב מדויק ושובה לב בדיוק לפי הרצונות שלכם.

באילו מקרים כדאי במיוחד לחפות עם פייבר צמנט דמוי עץ?

האפשרות להעניק לפייבר צמנט כל מראה מבוקש הופכת אותו, וליתר דיוק את הקירות שמחופים איתו, לבעלי חזות מרשימה במיוחד. בפרט יוצרים רושם עז קירות מחופים עם פייבר צמנט דמוי עץ. המראה הטבעי המושג בזכות חיפוי זה מתאים במיוחד למבנים במרחב הכפרי ולבניינים מודרניים שרוצים להקנות להם חמימות ואנרגיות של חיבור לסביבה – בין אם תבחרו לחפות את כל הקיר עם הפלאנקים שובי הלב ובין אם רק חלק ממנו.

למה כדאי להשתמש בפייברצמנט לטובת חיפוי לקיר חיצוני?

לפייברצמנט יתרונות רבים, ועל כן אין פלא שהם הופכים לבחירה פופולרית יותר ויותר כשהמטרה היא חיפוי לקיר חיצוני. היתרונות העיקריים הם:

עמידות לפגעי מזג אוויר

יתרון משמעותי אחד של פלאנק פייבר צמנט הוא העמידות לפגעי מזג האוויר השונים. בהתאם ניתן לחפות עם מוצר בנייה מתקדם זה מבנים גם באזורים חמים וגם באזורים קרים מאוד, גם במקומות גשומים וגם כשהקיר שמחופה עם הפייברצמנט חשוף לקרינת שמש ישירה – גם אחרי שנים רבות המראה של החיפוי ושל המבנה יהיה מרשים בדיוק כמו ביום הראשון.

עמידות למים

עץ הוא חומר גלם פופולרי מאוד, והסיבה לכך ברורה – מדובר בחומר שמתאפיין ביופי מרשים ובאיכויות חיוביות נוספות. יחד עם זאת העץ רגיש מאוד למים ועלול להירקב ולהתעוות כשהוא נמצא בסביבה רטובה. פייבר צמנט דמוי עץ, לעומת זאת, עמיד גם למים ואין צורך להשקיע בתחזוקה סבוכה ויקרה כדי להגן עליו. בהתאם מדובר בבחירה החכמה ביותר לחיפוי קירות במקומות שבהם ישנה רטיבות מכל סיבה שהיא.

עמידות בפני חרקים

אויב נוסף של לוחות עץ, אופציה שבעבר הייתה פופולרית מאוד, הוא חרקים שכידוע עלולים להיות מזיקים מאוד ולהרוס לוחות שלמים. באופן טבעי לפייבר צמנט אין אטרקטיביות עבור החרקים כך שגם מבחינה זו מדובר במוצר עמיד להפליא – ולא בכדי הוא ממלא את ייעודו, חיפוי קירות חיצוניים, בכל מקום לאורך עשרות שנים.

עמידות לאש

יתרון נוסף של פייברצמנט על פני עץ הוא העמידות לאש. בעוד עץ הוא חומר דליק מאוד, לוחות ופלאנקים עשויים אינם דליקים ועומדים בכל התקנים המחמירים בנוגע לסוגיה חשובה זו – שהרי אסור בשום פנים ואופן להתפשר על מקסימום בטיחות.

גמישות

עוד מאפיין מובהק של לוחות פייברצמנט ושל פלאנקים מחומר זה הוא הגמישות הרבה שלהם. בזכות איכות זו קל יחסית לעבד את החומר ולעבוד איתו.

זמן בנייה קצר

כשבוחרים באופציה של פלאנק פייבר צמנט ניתן לקצר את פרק הזמן המוקדש לחיפוי הקירות החיצוניים ובכך לצמצם את משך הבנייה – דבר שיש לו כמובן השלכות גם על העלות. בפרט כך הדבר למי שכבר צבר ניסיון בעבודה עם חומר זה, ולמי שעדיין לא נהנה מהיתרונות של הפייבר צמנט מציעה STB מידע יקר ערך והמלצות ספציפיות לגבי כל פרויקט כך שהחיפוי יתבצע באופן המיטבי. עוד כדאי להדגיש כי חיפוי זה לא מסכן את שלמות מערכת הטיח.

מינימום תחזוקה

עם פייבר צמנט אתם יכולים להיות שקטים ורגועים לא רק בזמן התקנת החיפוי אלא גם לאורך כל תקופת השימוש בו (שכאמור הינה ארוכה במיוחד) – אין צורך בתחזוקה מיוחדת כדי לשמר את היופי והאיכות של לוחות ופלאנקים עשויים מלט מחוזק.

ללא חומרים מסוכנים

פלאנק פייבר צמנט ולוחות מסוג זה לא מכילים חומרים מסוכנים ובפרט אין בהם אסבסט. אמנם בתחילת הדרך נעשה שימוש באסבסט כדי לחזק את המלט, אולם מאז שנות השמונים החליפו סיבי התאית את החומר המסוכן – כך שכיום מדובר בחומר ידידותי למשתמשים וכזה שלא מסכן את בריאותם.

ידידותי לסביבה

גם בהיבט האקולוגי מצטיינת האופציה של הפייבר צמנט – הייצור שלו מתאפיין בניצול יעיל להפליא של משאבים וגם תוחלת החיים הארוכה תורמת למקסום הניצול של המשאבים. עוד כדאי לדעת שהחומרים מהם עשוי הפייבר צמנט הינם ברי-קיימא.

פייברצמנט של המותג SWISSPREAL אשר מיובא בצורה בלעדית ע"י חברת STB בעל תקן ירוק ומקנה ניקוד לפי תקן 5281.

מחיר

כששוקלים אם להשתמש באופציה של פייבר צמנט מחיר הפלאנקים וההתקנה הוא כמובן שיקול משמעותי. העלות של חיפוי קיר זה נמוכה ביחס לחיפויי עץ שונים, ועוד כדאי לקחת בחשבון את התחזוקה המינימלית ואת העמידות המרבית, כך שבמבחן העלות תועלת אין ספק שהפייבר צמנט הינו חומר חיפוי אידאלי לפרויקט הבא שלכם.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה