רצפת גלריה עם לוח STRONG FLOOR

גלריה היא תוספת רבת תועלת לעסקים רבים, הן כפתרון אחסון יעיל להפליא, הן לשימוש כמשרד המשקיף על אולם ייצור, הן כחלל תצוגה שמגיעים אליו לקוחות והן למטרות נוספות. בניית גלריה עם לוח רצפה  Strong FLOOR מבטיחה את מיצוי היתרונות ואת יצירתה של קומת ביניים חזקה, עמידה בפני דליקה וגורמי סיכון אחרים וכזו שתמלא את כל צרכי העסק במשך שנים רבות.

חומרים לבניית גלריה

החומרים העיקריים לבניית גלריה הם בטון- יציקות, סורגי מתכת ולוחות רצפה. בהתאם ניתן לחלק את הגלריות ל-3 סוגים נפוצים במיוחד:

רצפת סורגים

רצפת גלריה שעשויה מסורגים מאפשרת כניסה של אור ואוויר, היא חזקה מאוד ועמידה לטווח הארוך. מצד שני, העברת סחורה אליה וממנה עלולה להיות מסורבלת יחסית, בעיקר בגלל הקושי להשתמש בכלים עם גלגלים כשמבקשים להניע פריטים שונים לאורכה. יתרון משמעותי נוסף של רצפת סורגים לגלריה נמצא בתחום הבטיחותי- במידה ונדרשת התקנת ספרינקלרים, המים המותזים במקרה של שריפה יגיעו לכל מקום בגלריה.

יציקות בטון

עבור קומת ביניים שהיא חלק קבוע ממחסן, יציקת בטון היא אופציה שכדאי לקחת בחשבון. כשבוחנים אופציות שונות של חומרים לבניית גלריה, בטון מתבלט בזכות החוזק הרב, והוא גם אידיאלי לסביבה רטובה. גלריות בטון קלות לתחזוקה, עמידות לאש וכן נוח מאוד לעבוד עם מלגזות בגלריה כזו. עם זאת חשוב לזכור שגלריה מבוססת רצפת בטון איננה ניתנת לפירוק או שינוי מודולארי.

לוחות רצפה

לוחות רצפה מתאפיינים אף הם בחוזק מרשים, כך שגם בגלריות מסוג זה ניתן לאחסן סחורות רבות, כולל כאלה כבדות. עוד יתרון לגלריה שמבוססת על לוחות רצפה הוא נוחות העבודה איתה, בין השאר בזכות הגישה המיטבית למלגזות והתרומה של הלוח למניעת החלקה. גלריות מסוג זה מתאימות גם להתקנה בסביבות רטובות, קלות להרכבה ופירוק, ומודולאריות לפי דרישת הלקוח.

רצפת עץ לגלריה

בעבר הייתה נפוצה במיוחד האופציה של גלריית עץ. עץ הוא חומר גלם שנמצא בשימוש רחב היקף באופן כללי, כך שבאופן טבעי גם בניית רצפת עץ לגלריה הפכה מקובלת. אמנם לעץ ישנם באופן כללי מספר יתרונות בלתי מבוטלים ובפרט המראה הנאה, אך ישנם גם מספר חסרונות בתחום הבטיחות. העץ הוא חומר בעל נטייה לשאיננו עמיד לטווח הארוך, ובעל נטייה לשינוי מבני (התנפחות, עיקום ושחיקה), דבר אשר מחליש את חוזק הגלריה ויציבותה. יתר על כן, העץ הוא חומר דליק עד מאוד ואיננו יכול לעמוד בתקני אש מחמירים. כיום ישנם לוחות טובים ועמידים בהרבה לבנייתן של גלריות – קרי לוחות STRONG-BOARD. לוחות עמידים, חזקים ועומדים בתקני אש (תקן 755 A1, ותקן 931 מחיצה מעכבת בעירה 120 דקות). יתר על כן, על לוחות אלה ניתן ליישם חיפויים דקורטיביים דמויי עץ.לפי תקנון התכנון והבנייה (תש”ל)- 1970 סעיף 2.08 (3) – רצפת היציע, המדרגות המובילות אליו, מעקה המדרגות למעט בית-האחיזה שלו, ייבנו מחמרים בלתי דליקים ובדיקת אי דליקתם תיערך בהתאם לתקן;רוב לוחות הדריכה הקיימים בשוק דוגמת עץ גלריה ופלטות OSB, הינם חומרים דליקים.לוח ה- STRONG-FLOOR נבדק במכון התקנים הישראלי בסיווג תגובה לאש (ת”י 755) ונמצא לא דליק ברמה הגבוהה ביותר A1. בעצם כך, לוח זה מהווה יתרון משמעותי אל מול רצפת העץ, ומספק פתרון אמין, עמיד ובטיחותי.

המאפיינים העיקריים של לוחות רצפה STRONG-FLOOR

לעומת רצפת העץ הסטנדרטית והמיושנת, מציעה רצפת סטרונג פלור אופציה חדשנית, מתקדמת ורבת יתרונות. אחד היתרונות המשמעותיים של רצפת גלריה על בסיס לוחות STRONG-BOARD הוא היכולת לשאת משקל כבד. סיבה טובה נוספת לבחור בלוחות אלה, שמיוצרים מ-MGO (תרכובת מלט מגנזיום), היא שהם קלי משקל ונוחים מאוד לעבודה – אין צורך בקידוחים מקדימים, והם מהווים תשתית אידיאלית ונוחה להדבקת כל סוגי החיפויים כמו ריצוף, פרקט וכו’.קטגוריה אחרת שבה מצטיינים לוחות ה-MGO היא עמידות: רצפת גלריה שכזו עמידה בפני עובש, מתאימה לסביבה רטובה, אינה דליקה- זאת בהתאם לבדיקות מעבדה ועמידה בתקן הרצפה הישראלי 755 בסטנדרט של A1, ולתקן הישראלי 931 הקובע כי הלוחות משמשים מחיצה מעכבת בערה למשך 120 דקות. באופן כללי לוח ה-STRONG BOARD מתאפיין ברמת בטיחות גבוהה מאוד.

החיפויים השונים של רצפת גלריה מלוחות STRONG-BOARD

אפשרויות החיפוי של לוחות ה-MGO רבות ומגוונות. את הרצפה שמבוססת על לוח זה, תוכלו לחפות עם אריחי קרמיקה (חשוב לעשות זאת בהתאם לתקן ישראלי 1925), עם פרקט, עם שיש, עם PVC ועם גרניט פורצלן. הודות לבניית גלריה עם STRONG BOARD, הגלריה המתקבלת היא לא רק פרקטית עד מאוד אלא גם אסתטית. הלוחות מותאמים למאפיינים הספציפיים של החלל שבו מותקנת קומת הביניים. בין אם מדובר על שימוש במסגרת עסק ובין אם על שימוש במסגרת מגורים, ובעצם כך הגלריה מתאימה את עצמה לצרכיו וראיית עולמו העיצובית של כל לקוח ולקוח.

כיצד לעבוד ביעילות עם לוחות MGO?

גם כשבוחנים חומרים לבניית גלריה על-פי פרמטר נוחות העבודה, ה-MGO מצטיין, ובאופן כללי העבודה עם לוחות STORNG FLOOR דומה במהותה לעבודה עם פייבר צמנט או עם לוחות עץ. חשוב להדגיש כי חיתוך לוחות אלה חייב להתבצע במקומות מאווררים היטב, וכן יש להקפיד על ציוד מגן מתאים (כפפות, משקפי מגן, נשמית פחם) – וזאת משום שתוך כדי עיבוד מכני של לוחות MGO עלול להשתחרר אבק שמכיל סיבי זכוכית. דגש נוסף הוא שנשיאת לוחות STRONG-floor מתבצעת על-ידי שני אנשים או עם ידית נשיאה ייעודית.שילוב כל היתרונות של Strong floor הופך את הלוחות לאופציה שכל קבלן וכל איש מקצוע חייב להכיר, כדי שיוכל להציע ללקוחותיו את לוחות הגלריה הטובים ביותר הקיימים כיום.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה