מה הבדיקות שיש לבצע עבור בניה בת קיימא ובניה ירוקה

המודעות הציבורית הקיימת היום לכך שהעולם בו אנו חיים נהרס כתוצאה מבניה מזהמת ומשורה של פעולות מזהמות אותן מבצע האדם, היא מודעות ציבורית שלא הייתה עד לפני שנים אחדות. היום אנחנו כבר יודעים באופן ממשי כי הכדור עליו אנחנו חיים מתחמם בקצב מסחרר וכי הגשם מתמעט מה שמביא לדילול של מקורות המים שלנו. בנוסף על זיהום מקורות המים, האוויר והיבשה פליטת גזי החממה משפיעה גם היא על שינוי הטמפרטורה בכל רחבי הארץ וכך אנחנו במידה רבה נמצאים על סיפו של אסון אקולוגי כבד שאותותיו כבר נראים היום.

היום הפיתוחים הטכנולוגיים בתחומי הבניה הירוקה מאפשרים לנו, לבני האדם, לחיות חיים נוחים וטובים ולצידם שמירה מוגברת על הסביבה ומתן יחס מלא למקום בו אנחנו חיים. אם גם אתם מעוניינים לצאת לדרך הכוללת בניה בת קיימא ובניה ירוקה, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא על הבדיקות הנדרשות לבנייה ירוקה.

הבדיקה של השלד או התעודה לבניה בת קיימא לפי ת”י 5281

הבניה של הבניין היא הרבה פעמים המקור לזיהום עצמו. היום אנחנו יודעים איך לבדוק את הסביבה בה נבנה הבניין, להבין בדיוק היכן להניח את התשתיות ואיך למקסם את היכולת שלנו לבנות בניין איכותי, מודרני וטוב לכל דבר ועניין פשוט תוך כדי בחינה רבת שלבים של מידת ההגנה על הסביבה בכל אחד משלבי הבניה.

העבודה מתחילה בניסיון להבין את התכנית המגיעה לאישור ולהטבות תהליך שיכלול ראייה רחבה של הסביבה על מנת להגן עליה. בשלבים הבאים צוות מיוחד יגיע לבחון את השלד, את הבניין עצמו ולהנפיק לו דירוג שיקבע האם זה עומד בתקן של המשרד לאיכות הסביבה ומשרד השיכון שמכתיב מה מוגדר בתור בניה ירוקה ומה לא. כך שמעבר ליתרון המובן מאליו הוא ההגנה על הסביבה, הלקוח יוצא עם מסמכים אותם ניתן להציג גם לדיירים החדשים שעתידים להיכנס לבניין.

מתן הדירוג האנרגטי לפי ת”י 5282

החלק השני של העבודה כולל דירוג אנרגטי של המבנה עצמו, איך זה בנוי והאם הוא בנוי באופן כזה שמונע שימוש מיותר בחשמל שלא לצורך. כלומר, האם הבניין בנוי עם חלונות דרכם יכול לחדור אור ולמנוע הדלקה של תאורה לאורך שעות היום ? האם הבניין בנוי באופן כזה שימנע חדירה של קרניים חזקות לאורך היום מה שיעלה את חום הבית ויוביל לשימוש מוגבר בחשמל עבור קירור? האם הבניין בנוי ופניו לרוח? ועוד. כלומר, אנחנו רוצים למצוא כמה שיותר סימנים לכך שבסופו של דבר הדיירים שיגורו באותו בית לא יעזרו בחשמל כדי למלא חסרים אותם ניתן לפתור כבר בשלבי הבניה המוקדמים.

הליווי הוא לכל אורך הדרך

הרבה פעמים יש רתיעה בבניה ירוקה בייחוד משום שזו נשמעת כמו עוד רגולציה שמוציאה עוד כסף ממי שצריכים לבנות את הבניין. אבל האמת היא כי על ידי עבודה מקצועית ונכונה גם אתם וגם הדיירים שלכם עתידים להפיק את מירב היתרונות שיש לליווי כזה להציע עבורכם.

לא כדאי להתמהמה בתהליך הבדיקה משום שקבלת אישורים הוא תמיד תהליך מסובך כך שעדיף להתחיל מבעוד מועד.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה