מהי מכונת CNC

חיתוך CNC

חזרה לדף מוצר

ההתפתחות הטכנולוגית הבלתי פוסקת במגוון רחב של תחומים לא פוסחת גם על תחום הבניה והדקורציה. מכונת CNC היא כלי יעיל להפליא שרובנו לא מכירים, אבל את התוצר המופק באמצעות מכונות אלה ניתן לראות בכל מקום.

מה עושה מכונת CNC?

השם CNC הוא ראשי תיבות של הביטוי Computer Numerical Control – הכוונה היא להפעלת מכונה על-ידי בקר ממוחשב ובעזרת תוכנות דוגמת CAD (ראשי תיבות של Computer Aided Design). ההוראות מתורגמות לפעולות חיתוך מדויקות להפליא של המכונה, וכתוצאה מכך הופך חומר גלם ראשוני למוצר המבוקש. דוגמה טובה לכך היא לוחות הבנייה הדקורטיביים של STB: באמצעות מכונת CNC ייעודית ומשוכללת במיוחד ניתן לחתוך ולחרוץ לוחות STRONG-BOARD שלמים למשרביות, ובכך ליצור ללוח מראה חדשני, אסתטי ועיצובי.

החשיבות הרבה של מכונות CNC

למכונת CNC תפקיד של כבוד בעולם הייצור ובפרט בתחום העיבוד השבבי. למעשה בלי מכונה מתקדמת זו – שהדגמים הראשונים שלה פותחו כבר בשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת – היכולות שלנו היו מוגבלות, ומוצרים מוכרים רבים היו בלתי אפשריים לייצור או יקרים בהרבה מכפי שהם כיום.

הסיבה לכך היא שמכונת CNC מבצעת כרסום מדויק לחלוטין, כולל של דגמים מורכבים ותוכניות מרובות פרטים – פעולה שעקרונית אולי ניתנת לביצוע גם באופן ידני, אולם בפועל הדבר אינו ראלי. עוד כדאי לקחת בחשבון שכל מכונה שכזו עשויה לבצע מגוון סוגי פעולות – חיתוכים, חריצות, קידוחים ועוד – והכל באיכות ללא פשרות. הודות למכונות ה-CNC המשוכללות ניתן לייצר אבטיפוס למוצרים חדשים בעלות סבירה ובפרק זמן מינימלי, ובכך להקנות לכל מוצר את המראה המבוקש בצורה מדויקת ונטולת טעויות. המכונה מסוגלת לעבוד לאורך פרקי זמן ממושכים, ואף ישנן מכונות CNC שיודעות לזהות תקלות ושולחות הודעה למפעילים מיד כשמתרחש אירוע חריג.

איך מתבצע חיתוך ממוחשב עם מכונת CNC?

השלב הראשון של חיתוך ממוחשב באמצעות מכונת CNC הוא תכנון מדויק של המראה המבוקש לחומר הגלם אותו מכניסים למכונה. כך לדוגמה כשהמטרה של חיתוכי CNC היא להפוך לוח STRONG-BOARD למשרביה, יש לקבוע בדיוק איפה יהיו הפתחים, מה תהיה צורתם, מה יהיה גודלו של כל פתח במשרביה, מה תהיה צפיפות המרווחים וכו’.

השלב הבא הוא יצירת הקוד – אוסף פקודות שכתוב בשפה שמכונת ה-CNC מבינה ואשר הביצוע שלהן יוביל ליצירת המוצר המבוקש. באופן טבעי ישנן פקודות אפשריות רבות שנחלקות ל-2 קטגוריות עיקריות: פקודות המתחילות באות G ומטרתן היא להנחות את המכונה לבצע תנועה כלשהי, ופקודות המתחילות באות M ומשמשות כפונקציות עזר (למשל הכרזה על סיום התוכנית). הכלים השונים של המכונה יכולים לנוע בכל שלושת הצירים שבמרחב (במישור וכן מעלה ומטה), ובחלק מהמקרים ניתן גם לקבוע את הזווית שבה מוטה ראש הכרסום.

חיתוכי CNC מדויקים להפליא – והרווח כולו שלכם

כל מכונת CNC מספקת תועלת רבה מאוד במגוון רחב של מצבים ולשלל מטרות. אנחנו ב-STB הצטיידנו במכונה משוכללת במיוחד, צברנו מיומנות גבוהה בהפעלתה – והתוצאה: לוחות דקורטיביים עם אלמנטים גרפיים מרשימים ומרהיבי עין שמהווים חיפוי מושלם.

חיפויים דקורטיביים על בסיס לוחות STRONG-BOARD (וכמובן הניצול המיטבי של יתרונות ה-CNC) מתאימים לשימושים רבים. בפרט תוכלו לנצל את הלוחות הדקורטיביים האיכותיים לחלוקת חלל פנימי באופן אסתטי להפליא (במרחבי מגורים, במסעדות, בלובי של מלון ובעצם בכל עסק שהוא), לטובת שילוט עמיד ושובה לב, כמשרביה יוצאת דופן בחזותה ואיכותה וכמסתורי כביסה שמוסיפים חן רב לכל בניין.

כאמור, עוד לפני הפן הוויזואלי נהנים לוחות דקורטיביים אלה מיתרונות רבים: לוח STRONG-BOARD מבוסס על מלט המגנזיום (חומר שמוכר גם פשוט כ-MGO), וככזה הוא חזק מאוד בנגיפה, עמיד בפני מים ועובש (ועל כן אידיאלי לסביבות רטובות), עמיד בפני נזקי אש (בהתאם לתקן ישראלי 755 ולתקן ישראלי 931), מפגין חוסן רב גם בפני פגעי מזג האוויר השונים, קל משקל (25% פחות מלוח פייברצמנט), מבודד היטב רעשים וכמו כן פשוט ליישום ונוח מאוד להתקנה.

מאפיין נוסף של לוחות אלה הוא גוון טבעי (לבן, בז’, אפור בטון) שמעניק מראה מודרני, וכשמוסיפים על כך את המוטיבים הגרפיים שיוצרים החריטה והחיתוך הממוחשבים של מכונת ה-CNC, התוצאה היא אסתטיקה מושלמת לצד התועלת הפרקטית המרבית.

לפרטים והצעות מחיר לחצו כאן

חזרה לדף מוצר

/ כתבות
Loading