לוחות פייבר צמנט

לוחות פייבר צמנט

חזרה לדף מוצר

לוחות פייבר צמנט הם אחד מפתרונות הבנייה המתקדמים שכדאי לכל מי שעוסק בתחום להכיר. לוחות אלה מתאימים הן לבניית קירות פנים והן לבניית קירות חיצוניים בזכות היתרונות המשמעותיים שלהם ובעיקר העמידות המרשימה שלהם, ואין פלא שיותר ויותר קבלנים משתמשים בהם במקום בבלוקים של פעם.

ממה מורכב לוח פייבר צמנט?

החומרים שמהם מורכבים לוחות פייבר צמנט הם מלט, חול, מים ומינרלים. כך לדוגמה לוח צמנט פיבר טיפוסי מכיל בין 40% ל-60% מלט, עוד 20-30% חומרי מילוי, בין 8 ל-10% תאית וכן 10% עד 15% של נציץ – קבוצת מינרלים שנקראת גם מיקה (Mica) ואשר מכילה אלומיניום, מגנזיום, ברזל, סידן, ליתיום ועוד. המאפיין הבולט ביותר של קבוצת מינרלים זו היא היכולת שלהם להתפצל באופן מושלם ללוחיות אלסטיות.
עוד כדאי לדעת שהפייבר צמנט נמצא בשימוש כבר משנות ה-70 של המאה העשרים, אבל בשנים האחרונות התרחב מאוד היקף הניצול של יתרונותיו, בעיקר הודות להתפתחות טכנולוגיות חדשות ושיטות ייצור מתקדמות שהפכו אותו לנגיש יותר לציבור הרחב.

היתרונות של הפייבר צמנט

הפופולריות ההולכת וגדלה של הפייבר צמנט היא תוצאה של שלל יתרונות. העיקריים שבהם הם:

עמידות גבוהה במיוחד

באופן טבעי הציפייה העיקרית שלנו מלוחות חיפוי היא שהם ימלאו את ייעודם למשך שנים רבות ככל האפשר – וזהו גם היתרון הבולט של לוחות פייבר צמנט – עמידות מרשימה במיוחד. כל החומרים מהם מורכב הלוח הם ברי קיימא, הלוחות עמידים לאש ולחום עפ”י כל התקנים העדכניים והמחמירים, לא מתרגשים גם מלחות גבוהה או רטיבות ובהתאם לא משנה אילו פגעי מזג אוויר מאפיינים את האזור שבו אתם גרים (ולמרבה הצער המגמה הרווחת היא התעצמות של פגעי מזג אוויר שונים בכל מקום ומקום), הפייבר צמנט לא ייפגע אלא ימשיך לחפות את הקיר באופן מושלם.

אסתטיקה משופרת

לוח פייבר צמנט הוא לוח דמוי בטון. ניתן לבחור את לוחות החיפוי הספציפיים מבין מבחר רחב של אפשרויות, הן מבחינת הגוונים, הן מבחינת המרקמים והן מבחינת הממדים של כל לוח, וכך לעצב כל חלל בכל דרך שתרצו. עוד אופציה שכדאי להכיר היא פייבר צמנט דמוי עץ שמעניק לקיר חזות חמימה ושובת לב ואופי כפרי – למעשה לוחות פייבר צמנט מסוג זה הם הדרך הטובה ביותר ליצור עיצוב כפרי מבלי שבעלי הדירה או הנכס יצטרכו להתמודד עם כל החסרונות של עץ טבעי (ובפרט סכנת ההתעוותות, הריקבון וכו’).

עלות נמוכה

כשמתלבטים בין מספר אפשרויות של לוחות בטון מחיר כל אופציה הוא כמובן פקטור משמעותי בבחירה. למעשה, השיקול המדויק הוא יחס העלות תועלת של כל חיפוי, וכשבוחנים את שלל התועלות של הפייבר צמנט ובפרט את תוחלת החיים הארוכה עד מאוד שלו ביחס למחיר, התוצאה היא אופציה משתלמת במיוחד (כשגם השתכללות תהליכי ייצור לוחות אלה תורמת לירידה במחירם).

תחזוקה מינימלית

בניגוד ללוחות עץ, שאותם יש לשמן ולצבוע מחדש בממוצע אחת לשנה, התחזוקה של לוחות פייבר צמנט מינימלית ולמעשה הדבר היחיד שאותו אולי תצטרכו לעשות הוא להבטיח את האיטום המלא לאחר 7-8 שנים. גם ניקוי חיפוי פייבר צמנט הינו פעולה קלה, למשל בהשוואה ללוחות אלומיניום או ויניל.

ידידותיות לסביבה

במאה העשרים ואחת השיקול האקולוגי חייב להיות חלק מכל החלטה של כל מי שרוצה להבטיח לילדים שלו את האפשרות לחיים נעימים ונוחים על פני כדור הארץ. גם מבחינה זו לפייבר צמנט יתרונות משמעותיים על פני חלופות אחרות: החומרים מהם הוא מורכב הינם ברי קיימא, ניצול המשאבים יעיל במיוחד בזכות השיטות המתקדמות שגם מצמצמות את פליטת החומרים המזהמים בזמן ייצור הלוחות, העמידות הגבוהה תורמת אף היא למיצוי המשאבים וגם להתקנה הפשוטה יחסית חלק בידידותיות לסביבה של הפייבר צמנט.

איך מתקינים לוחות פייבר צמנט?

כשבוחנים את האופציה של צמנט בורד התקנה פשוטה היא כאמור אחד היתרונות. כל מה שצריך כדי לחפות עם לוחות הפייבר צמנט הוא לבצע חיתוך מדויק בהתאם למידות הקיר ולעיצוב המבוקש, ולהקפיד על ההנחיות – הניסיון הרב של STB בעבודה עם פתרון בנייה מתקדם זה מאפשר לנו לספק לכם לא “רק” את הלוחות האיכותיים ביותר אלא גם הנחיות להתקנה פשוטה ומיטבית וטיפים שיעזרו לכם לנצל את כל היתרונות של הפייבר צמנט. בין השאר ההנחיות הן לגבי מיקום הברגים, גודל הפוגות בין הלוחות, סוג הסילר, המרחקים בין הברגים לבין עצמם ובינם לבין פינות וקצוות הלוחות, ועד.

השימושים השונים האפשריים עם לוח פייבר צמנט

לוחות פייבר צמנט מתאימים הן לקירות פנים, הן להקמת מחיצות בתוך חללים גדולים שרוצים לחלק אותם למספר אזורים, הן לקירות חוץ של דירות, בתי עסק, בתים פרטיים (כשבמרחב הכפרי מומלץ לנצל את האופציה של פייבר צמנט דמוי עץ), מסעדות ובעצם כל מבנה שרוצים להקנות לו חזות מושכת ולהבטיח עמידות למשך עשרות שנים.

לפרטים והצעות מחיר לפרויקט שלכם לחצו כאן. למידע נוסף אודות לוחות מסוג פייבר צמנט לחצו כאן

חזרה לדף מוצר

/ כתבות
Loading