כל מה שצריך לדעת על בנייה מתקדמת

הדור הנוכחי של הבנייה מתקדם יותר מאי פעם והוא מגלם בתוכו יתרונות כמו התאמה לאיכות הסביבה, חיסכון בהוצאות, עמידות גבוהה וכמובן בטיחות. עם זאת, חשוב שעל כל הפרויקט הזה יפקח איש מקצוע שמתמחה בכך, ושבמידת הצורך גם ניתן להתייעץ איתו

ענף הבנייה מתקדם בקצב מאוד מהיר. זה מפתיע את מי שלא בקיא בתחום, כי על פניו נדמה שכולנו משתמשים פחות או יותר באותן שיטות בנייה כבר המון שנים ברצף. אבל בפועל, יש הבדל משמעותי בין האופן שבו מבצעים כל פרויקט ובעיקר בין חומרי הבנייה המסורתיים לעומת החדשים.

מהי בנייה מתקדמת?

בנייה מתקדמת מתאפיינת בכך שהיא מבוססת על חומרים טובים יותר. בשביל לקבוע שאכן מדובר על חומרים טובים, בודקים עד כמה הם עמידים והאם אפשר לסמוך עליהם. במקביל, בנייה מתקדמת נמדדת ביכולת שלה למנוע בזבוז אנרגטי – או במילים אחרות, לתרום לאיכות הסביבה.

בנייה מתקדמת תורמת לאיכות הסביבה כי משתמשים בה בחומרים אקולוגיים שהם לא פחות עמידים, חזקים ויציבים מכל החומרים האחרים. באמצעות סוגים שונים של לוחות צמנט בורד למשל ניתן להשיג את אותם יתרונות של הבנייה המסורתית, אבל בלי לשאת בהוצאות או לזהם את כדור הארץ.

בחירת חומרי גלם לבנייה מתקדמת

ברמה הטכנית, ההבדל בין בטון אדריכלי למשל לבין בטון רגיל הוא הבולט ביותר. כל מי שרואה מקרוב את התכונות של לוחות בטון אדריכלי מזהה את ההבדל הזה ויכול לשים את האצבע על הערך המוסף שלו. מכאן והלאה, כל שנותר הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי התכונות של צמנט בורד או המאפיינים של פייבר צמנט ביחס לדרישות של הפרויקט עצמו.

מצד שני, אי אפשר לסמוך על זה שלקוחות של בנייה מתקדמת אכן יהיו בקיאים בהבדלים בין חומרי הגלם והטכניקות. כאן נכנס לתמונה יועץ בטיחות ונגישות אשר יודע לא רק כיצד לגרום לפרויקט לעמוד ביעדים אלא גם כיצד לעשות את זה באופן שמשרת את האינטרסים של כל הגורמים המעורבים.

החשיבות של בטיחות בבנייה

בטיחות היא עוד מאפיין מיוחד של בנייה מתקדמת לעומת בנייה מסורתית. בשיטות הבנייה של היום, מציבים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות על מנת למנוע תאונות עבודה או נזקים.

כמו כן, היחס אל בטיחות הוא בתור אינדיקציה של איכות: כאשר הבנייה היא בטיחותית, זה כנראה אומר שמלכתחילה השתמשו בסוג של חומרים לאיטום המתקדמים ביותר שמייצגים את הדור הבא של הבנייה. בפועל, היועץ מפקח על הבנייה ומלווה אותו.

לסיכום, כדאי לעקוב אחר המאפיינים של בנייה מתקדמת ולנסות ליישם אותם כמה שיותר מוקדם בכל סוגי הפרויקטים. אם עושים את זה כמו שצריך, מרוויחים בטיחות כערך מוסף אבל גם חוסכים את הפגיעה באיכות הסביבה, את ההוצאות המיותרות ואת הסיכונים לבטיחות העובדים או הלקוחות.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה