הכירו את יתרונותיהם של לוחות הפייבר צמנט

פייבר צמנט, פייברצמנט דמוי עץ וצמנטבורד הם רק חלק מהשמות הנפוצים בענף הבנייה בהקשר של לוחות בנייה המיוצרים מתרכובות צמנטיות. לוחות אלו משמשים למטרות ביצוע עבודות תשתית וגמר והן נועדו בין היתר לצורך חיפוי משטחי ריצוף, חיפויי חזיתות, חיפוי לקירות חוץ ופנים ועוד.

אם כך, מהם לוחות הפייבר צמנט?

לוחות פייבר צמנט הם לוחות המיוצרים מתרכובות צמנטיות בשילוב סיבי צלולוז , והם מגיעים במידות ועוביים שונים המותאמים למטרת השימוש בהם. ברוב המקרים, לוחות פייברצמנט, נועדו לצרכי חיפוי קירות אך חוזקם ועמידותם הפכו אותם לאמצעי נפוץ למגוון רחב של עבודות בנייה ושיפוץ וביניהן: חיפוי חזיתות במבנים רבי קומות, הקמת מחיצות דקורטיביות בחלל הפנים, חיפוי חזיתות מבנים באמצעות לוח פייבר צמנט דמוי עץ, אמצעי חיפוי במבנים ציבוריים, לוחות חיפוי תקרה ועוד.

אם כך, מהם היתרונות של לוחות הפייבר צמנט?

לוחות הפייבר צמנט מתאפיינים במספר תכונות המקנות יתרונות משמעותיים בעת השימוש בהם בהליכי הבנייה או השיפוץ וביניהם:

  • עמידות למים ולכן השימוש בו כאמצעי חיפוי מספק עמידות גבוהה בפני נזקי מים ורטיבות
  • סיווג אש ברמה הגבוהה ביותר על פי התקן הישראלי
  • עמידות גבוהה בפני פגעי מזג אוויר, לרבות, עמידות בפני קרני UV
  • עמידות גבוהה בפני נזקי עובש וקורוזיה

מעבר לתכונות המאפיינות את לוחות הפייבר צמנט, השימוש בהם מקנה יתרונות נוספים גם בהקשר של נוחות העבודה באמצעותם, וזאת לנוכח העובדה שהם נוחים וקלים לעבודה והתקנה ולנוכח העבודה שהם מגיעים במבחר גדול של גוונים היכולים להתאים לכל סגנון עיצובי הנדרש לכם.

חשוב לדעת: השימוש בלוחות פייבר צמנט מיושם ביותר ויותר פרויקטים הנבנים על פי תו תקן הבנייה הירוקה בישראל, וזאת לנוכח העובדה שמדובר בלוחות בעלי יעילות אנרגטית המובילים לחיסכון אנרגטי בכל הקשור להפעלת אמצעי חימום וקירור שונים בתוך שטח המבנים לאורך כל ימות השנה.

שימוש בלוחות פייבר צמנט – מה חשוב לדעת?

התכונות הייחודיות של לוחות הפייבר צמנט הפכו אותם לאמצעי החיפוי המוביל ביותר בענף הבנייה הקלה והקונבציואלית במהלך השנים האחרונות, כאשר יותר ויותר קבלני בנייה ושיפוץ בוחרים לעשות בהם שימוש ומעדיפים אותם על פני כל אמצעי חיפוי אחר. באמצעות טכנולוגיות חיתוך מדויקות מסוג CNC, ניתן לייצר לוחות פייבר צמנט בגדלים שונים ואף לשלב חריטות דקורטיביות על גבי הלוחות. אופציה זו הפכה את לוחות הפייבר צמנט לאמצעי בנייה גם לצרכי חיפוי קירות פנים וגם לצרכי יצירת מחיצות דקורטיביות בתוך חלל המגורים או העבודה.

בשורה התחתונה, לוחות הפייבר צמנט מאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות לאורך כל שלבי הבנייה או השיפוץ, ולכן, אין כל סיבה שלא תעשו בהם שימוש.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה