גלריה לעסק להגדלת שטח האיחסון

המציאות בימינו מציבה אתגרים מורכבים בפני כל עסק, בתחומי פעילות שונים. הטכנולוגיות משתנות בקצב מהיר, התחרות עזה, הלקוחות משנים את טעמם והסטנדרט הופך מיום ליום לגבוה יותר ויותר. כל אלה מחייבים את החברות והארגונים להתנהל באופן יעיל במיוחד בכל אספקט ואספקט של פעילותם.
אם יעילות תפעולית מקסימלית הינה מצרך חובה ומובן מאליו עבור העסק, הרי שגלריה היא פתרון יצירתי, מומלץ ויעיל. אין ספק שבניית גלריה אשר מבוססת על בנייה מתקדמת וטכנולוגיות חדשניות ממקסמת את התוצר הרצוי.

השימושים השונים של גלריה לעסק

בימינו ישנם שימושים רבים אשר אפשריים לכל גלריה לעסק: קומת גלריה לאחסנה העשויה לשמש לאחסון סחורות מכל הסוגים, למטרות ריווח באמצעות יצירות קומת ביניים, ולבניית קומה בגובה גלריה תקני (למטרת משרד או אולם תצוגה) אשר מגדילה בעשרות אחוזים את מרחב העבודה.

למה גלריה היא פתרון משתלם לכל עסק?

בעידן הנוכחי בישראל נדל”ן הוא משאב יקר מאוד. עסק ששואף להתנהל ביעילות חייב למצות משאב זה באופן אופטימלי – בניית גלריה לאחסנת סחורות או גלריה למשרד מאפשרת לנצל את השטח הקיים בעסק ואת מרחב הגובה במלואו, ולמעשה יכולה כמעט להכפיל את השטח התפעולי.
במיוחד מומלצת האופציה של בניית גלריה לעסק שמבקש להתרחב. במקרים כמו זה השטח הקיים כבר אינו מספק את צרכי החברה. האפשרויות האחרות אשר עומדות בפני בעל העסק הן רכישת או שכירת נכס נוסף על זה הקיים או החלפת הנכס הקיים בנכס גדול יותר. שתי האפשרויות הללו כרוכות בהשקעת משאבים, כסף רב, זמן ואנרגיות. לעומת זאת הוספת קומת ביניים בדמות גלריה בחלל קיים, עשויה לספק את כל הצרכים ולעשות זאת בעלות נמוכה בהרבה.

מהי הדרך הטובה ביותר לבנות גלריה לעסק?

ישנם מספר חומרים אשר משמשים לבניית גלריה לעסק, והדרך המומלצת לעשות זאת היא באמצעות שימוש בלוחות STRONG-FLOOR של STB.
גלריה לעסק שמבוססת על לוחות אלה – לוחות עשויי MGO (מגנזיום אוקסיד),- מתאפיינת ברמת עמידות גבוהה מאוד. עמידות בפני נזקי מים, רטיבות ועובש (כך שמדובר בבחירה אופטימלית לסביבה לחה או רטובה), עמידות בפני אש (בהתאם לתקן רצפה מס’ 755 A1 ותקן 931 מחיצה מעכבת בעיקה 120 דקות), ועמידות ובידוד אקוסטי אפקטיבי בפני רעש (כך שמדובר באופציה מומלצת עבור גלריה למשרד ובפרט אם הוא משקיף על אולם ייצור או באופן כללי על אזור רועש יחסית).
כל אלה מסייעים לספק את רמת הבטיחות המרבית בבניית הגלריה לעסק באמצעות לוח ה-STRONG FLOOR, לוח אשר נבדק והוכח בבדיקות מעבדה.

יתרון מהותי נוסף של לוחות מתקדמים אלה הוא נוחות העבודה איתם. אלו לוחות קלי משקל אשר נוחים במיוחד לעבודה- העבודה עם לוחות STRONG-FLOOR פשוטה וקלה. אין צורך בקידוחים מקדימים, ניתן לחתוך את לוחות ה-MGO עם סכין יפני ועם כל סוגי המסורים- מסור ג’יקסו, מסור עגול וכו’. הדבקת חיפויים שונים על גבי הלוחות כמו פרקט, גרניט פורצלן, קרמיקה, שיש או PVC מתבצעת בקלות וביעילות. על סמך הידע המקצועי הרב שצברנו לגבי בניית גלריות (כמו גם רצפות למטרות אחרות כגון מרפסות) אנו רואים יתרונות רבים בבניית גלריה אשר מבוססת על לוחות אלה.

הדגשים העיקריים של סוגי הגלריות השונים

כאמור, ישנם 2 סוגי שימושים עיקריים לגלריה בעסקים: לטובת שטח אחסון נוסף, ולטובת יצירת קומת ביניים כמשרד, כחלל נוסף או אולם תצוגה. באופן טבעי ישנם הבדלים בין הסוגים השונים של הגלריות, וכדאי להיות מודעים אליהם.

קומת ביניים לאחסנת סחורות

כשמטרת בניית הגלריה היא שטח אחסון נוסף, הפרמטר העיקרי במסגרת תכנון קומת הביניים הוא כושר הנשיאה שלה, ובפרט כך הדבר כשמדובר על סחורות כבדות משקל. במידה ולצורך שינוע הסחורות אל הגלריה וממנה נעשה שימוש במלגזות, חשוב לתכנן את קומת הביניים עם גישה נוחה לכלי זה.

גלריה כקומת ביניים המשמשת כמשרד או אולם תצוגה

הקמת גלריה מאפשרת ניצול מקסימלי של החלל. עם זאת, גלריה למטרת משרד מחייבת תשומת לב מרבית לפן הבטיחותי. חלל אשר בו תנועה של עובדים או לקוחות מצריך תכנון ושמירה על נהלי בטיחות. לשם כך יש צורך ביצירת גישה עם מדרגות, בניית מעקות בטיחות, ומתן דגש על המרחק בין רצפת גלריה לבין תקרת החלל כולו כך שיאפשר מרחב עבודה.

כמובן שבגלריה מסוג זה יש חשיבות גדולה לפן העיצובי. במרבית המקרים השטח של קומת הביניים יקורה ויתוחם באמצעות לוחות קיר, אשר יצרו חדר עבודה לכל דבר ועניין, דבר אשר מצריך תכנון.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה