בניית גלריה עם לוחות STRONG FLOOR

גלריות הינן תוספות של מבנים קלים למבנים קיימים. ניתן לראות בניית גלריות כתוספת שטח במבנה מסחרי, מבנה תעשייה או מבנה מגורים משיקולים של הגדלה וייעול של השטח השמיש במבנה.

ישנן מטרות שונות לבניית גלריה, כגון: רצפה קלה, ריצפה כפולה במשרדים ורצפה צפה. לעתים ישנו גם צורך בבניית גלריה באזורים רטובים. גלריה הנו מבנה קל-תשתית, הגלריה נבנית מפלדה או עץ ועליה מותקנים לוחות גלריה, לוחות רצפה, לוחות צמנט לרצפה וכד’.

הקונסטרוקציה, או תשתית הגלריה, חייבת בתכנון קונסטרוקטור או מהנדס משום שמדובר ברצפה לכל דבר שחייבת לעמוד בתקני בטיחות אש ועומס מותר.

בנוסף ישנם נושאים אחרים אשר עליהם יש לתת את הדעת, לדוגמא: עמידות לאורך זמן, אקוסטיקה ויכולת לאטום את הגלריה בצורה מוחלטת…

במאמר זה נסביר את יתרונות בניית גלריה בשילוב לוחות מדרך STRONG-FLOOR.

לוחות מדרך STRONG-FLOOR הינם לוחות רצפה מתקדמים המיוצרים מצמנט מגנזיה (MGO) בתהליך תעשייתי מבוקר. הלוחות בעלי חסינות לאש, עמידות למים ולעובש, ומשמשים כתחליף איכותי ומתקדם לתשתית רצפה במרפסות ,גלריות, גגות שטוחים, רצפות צפות, תוספות קומה ואידיאליים לאזורים רטובים.

שיטת העבודה זהה לשיטת העבודה עם עץ, לוחות OSB, או לוחות פייברצמנט.

לוחות ה- STRONG-FLOOR מתאימים לנשיאת משקל רב, קלים ונוחים מאד לחיתוך ולניסור ומהווים תשתית מעולה להדבקת ריצוף.

בטיחות אש

לפי תקנון התכנון והבנייה (תש”ל)- 1970 סעיף 2.08 (3) – רצפת היציע, המדרגות המובילות אליו, מעקה המדרגות למעט בית-האחיזה שלו, ייבנו מחמרים בלתי דליקים ובדיקת אי דליקתם תיערך בהתאם לתקן;

רוב לוחות הדריכה הקיימים בשוק דוגמת פלטות OSB, עץ גלריה, הינם חומרים דליקים.

לוח ה- STRONG-FLOOR נבדק במכון התקנים הישראלי בסיווג תגובה לאש (ת”י 755) ונמצא לא דליק ברמה הגבוהה ביותר A1.

עמידות למים ולמזיקים

כאשר אנו בונים גלריה נרצה שהיא תיהיה שם לנצח לכן יש צורך בלוח אשר אינו מושפע ממים ואינו מפתח עובש.

מס’ ציפויים אפשריים:

פרקט

קרמיקה

שיש

צבע

שטיח

עומס מותר

תשתית הגלריה תתוכנן לעמוד בעומסים המותרים בחוק. ככל שהמפתח בין הקורות יותר קטן כך לוח הבניה שיונח כתשתית יוכל לשאת יותר משקל למ”ר. בניית תשתית הגלריה תעשה על ידי בעל מקצוע ועל פי תוכנית המתכנן.

ניתן להתייעץ ולקבל טבלת עומסים ללוח הרצפה STRONG-FLOOR

אקוסטיקה

חשוב לתת את הדעת על הנושא האקוסטי, לכן החומרים שמרכיבים את הרצפה חשובים מאוד; בחירת לוח גלריה צפוף בעל איכויות אקוסטיות משופרות, השמת חסם רעש (קומפריבנד) לפי הנחת הלוחות וסוג החיפוי או הגמר הרצוי אשר כמובן נותן את השפעתו לנושא. על לוחות הגלריה ניתן להדביק קרמיקה (בהדבקה ישירה), להניח פרקט וכדומה. בנוסף, יש לשקול האם לסגור את תחתית הגלריה כשבין עובי הקורות מוסיפים חומר מבודד כגון צמר סלעים ואז מבצעים סגירה מלמטה עם לוחות דקים יותר.

טבלת השוואה לוחות לרצפת גלריה:

בניית גלריה אולי נשמע פשוט אך רצוי לערב אנשי מקצוע בהליך. חברתנו מעניקה יעוץ והכוונה ללקוחותיה.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה