בניית גלריה – מחיר, תכנון, חומרים וכל המידע שחשוב לדעת

גלריה מודולרית היא תוספת בעלת ערך רב במגוון רחב של מקרים, גם במרחבי מגורים וגם בחללים של בתי עסק מכל הסוגים. קומת הביניים מגדילה את השטח בפועל שאותו ניתן לנצל, ובהתאם את אפשרויות השימוש בחלל, ובעיקר ניתן לייעד את הגלריה לטובת אחסון פריטים כאלה ואחרים או לטובת הקמת משרד. הקמת גלריה מחייבת תכנון מדויק ויסודי, שלוקח בחשבון את העלויות השונות, את החומרים שמהם נבנית קומת הביניים ועוד פרמטרים רבים. בעמוד זה תמצאו את כל המידע שחשוב לדעת לקראת בניית גלריה, כך שגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות שלה כמו גם מהקמה יעילה ומהירה.

תכנון גלריה מודולרית

תכנון הקמת גלריה מודולרית מבוסס באופן טבעי על הצורך שלשמו מוקמת קומת הביניים. כך לדוגמה אם המטרה היא אחסון פריטים שונים, אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר יהיה כושר הנשיאה של הגלריה, ובפרט כך הדבר כשמדובר על פריטים כבדי משקל או כמות גדולה מאוד של פריטים שנדרש עבורם פתרון אחסון חדש. בנוסף יש לקחת בחשבון במסגרת תכנון הגלריה את הבטחת הגישה הנוחה למלגזות, כך שתפעול המחסן שנמצא בקומת הביניים יהיה נוח ויעיל. גלריה אשר משמשת כמשרד מחייבת תשומת לב מוגברת לנושא הבטיחות כדי להבטיח את שלומם של עובדי אותו משרד. חשיבותו של מרכיב זה מתעצמת כשנבנית גלריה שמגיעים אליה גם לקוחות או אורחים (למשל כשמדובר בחלל תצוגה), וכמו כן יש לוודא שגם המדרגות המובילות אל קומת הביניים נבנות לפי כל הנהלים ומספקות את רמת הבטיחות הנדרשת.
פרמטר מרכזי נוסף במסגרת תכנון גלריות מודולרית הוא הגובה מהרצפה, שקובע באופן טבעי גם את המרחק מהתקרה. ישנם שיקולים שונים לקביעת הגובה – הן מבחינת מורכבות ההקמה של קומת הביניים, הן בנוגע לצרכי הבטיחות והן בהיבט של התפעול השוטף – ועל כן ההמלצה היא להפקיד את מלאכת תכנון הגלריה אך ורק בידיים מקצועיות של מי שכבר בנו גלריות לשביעות רצונם המלאה של לקוחותיהם. גם אנחנו ב-STB מעניקים המלצות יקרות ערך ורעיונות שמבטיחים תכנון מיטבי של כל גלריה נדרשת.

מחיר הקמת גלריה מודולרית

תכנון גלריה מודולרית והקמתה מתבצעים תמיד במסגרת תקציב מסוימת שמשפיעה על כל ההחלטות. עלות בניית גלריה נקבעת קודם כל בהתאם לגודל הגלריה – באופן טבעי שטח גדול יותר מחייב שימוש בחומרים רבים יותר, השקעה גבוהה ביותר כדי לספק את רמת הבטיחות הנדרשת, עבודה רבה יותר ולעתים גם תכנון מורכב יותר, ועל כן המחיר הופך גבוה יותר. מצד שני, התועלת שמספקת גלריה גדולה גם היא גבוהה להפליא, ובמקרים רבים הבנייה של קומת הביניים היא אלטרנטיבה לשכירת מקום חדש, כך שבסופו של דבר מדובר בחיסכון כספי ואפילו משמעותי.

פרמטרים נוספים שמשפיעים על מחיר בניית גלריה הם גובהה ביחס לרצפת החלל כולו, כושר הנשיאה שלה (כלומר כמה קילוגרמים אפשר להעמיס על קצפת קומת הביניים) ומבנה הגלריה (מבנים מורכבים נשענים על תכנון מורכב יותר ועלותם תהיה גבוהה יותר).
בניית גלריה – מחיר, תכנון, חומרים וכל המידע שחשוב לדעת.

תוספות אפשריות לגלריה

כשמתכננים גלריה, יש לקחת בחשבון את כל התוספות הנדרשות לקומת הביניים. בפרט מדובר על מדרגות – תכנון המדרגות מחייב כאמור תשומת לב מרבית לנושא הבטיחות, כשבין הפרמטרים השונים רוחב המדרגות, המרווח בין כל מדרגה למדרגה, המעקות, מבנה המדרגות (ישרות או ספירלה) וכמובן גובה הגלריה שלפיו נקבע גם גובה המדרגות. עוד תוספת אפשרית היא אלמנטים לייצוב ותמיכה בגלריה, ובחלק מהמקרים ישנם מעקות גם לגלריה עצמה ולא רק למדרגות.

חומרים לבניית גלריה

ניתן לבנות גלריה ממגוון רחב של חומרים ובפרט עץ ומתכת, אבל האופציה הטובה ביותר היא לוחות MgO. לוחות אלה, שנקראים STRONG FLOOR, כשמם כן הם – לוחות חזקים מאוד ועל כן עמידים להפליא ובעלי כושר נשיאה גבוה, ובין היתרונות המשמעותיים הנוספים שלהם ניתן לציין את המשקל הקל יחסית שלהם (כ-25% פחות מלוחות פייברצמנט, כך שקל מאוד לשנע אותם ונוח מאוד לעבוד איתם), את עובדת היותם בלתי דליקים, את עמידותם למים ולעובש כך שניתן להשתמש בהם לבניית גלריה באזורים רטובים ואת היותם ידידותיים לסביבה. הלוחות החדשניים, שכבר צברו להם מעריצים רבים בקרב קבלנים, מהנדסים, אדריכלים ומתכננים, מיוצרים ממגנזיום אוקסיד (MgO), מגנזיום כלוריד, פרליט וסיבי צלולוז. כל לוח מחוזק באמצעות רשת של סיבי זכוכית שמקנה לו חוסן רב במיוחד.
העבודה עם לוחות STRONG FLOOR מחייבת אמנם בקיאות מסוימת, אולם היתרונות הרבים והמשמעותיים הופכים את רכישת המיומנות לכדאי במיוחד. STB תשמח לספק לכם לא רק את הלוחות המתקדמים אלא גם מידע נרחב לגבי השימוש בהם והעבודה איתם, כך שתוכלו לבנות כל גלריה שתרצו במהירות ובפשטות.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה