בניית גלריה לעסק - מה היתרונות של גלריה במחסן

שטח פיזי הוא משאב יקר מאוד עבור כל עסק, ובמיוחד אחרי עליות המחירים המשמעותיות והרציפות במשך למעלה מעשור בשוק הנדל”ן בישראל. מצב זה מחייב את בעלי העסקים לעשות כל מה שהם יכולים כדי לנצל באופן מלא כל פינה בכל מרחב קיים, לאורך, לרוחב – וגם לגובה. בניית גלריה, כלומר מעין קומת ביניים בין הרצפה לתקרה, מאפשרת להשתמש בחלל שבמקרים רבים אינו מנוצל, וכך ליהנות מיעילות מרבית, ובפרט כך הדבר כשמדובר על שטח שמשמש כמחסן.

מהי גלריה במחסן?

גלריה היא כאמור קומת ביניים בין הרצפה לתקרה. הגלריה יכולה להיות גלריה מודולרית , כלומר כזו שניתן לפרק ולהרכיב באמצעות ברגים, והיא יכולה להיות גם גלריה קבועה בנבנית בעבודת מסגרות . בנוסף ישנו מגוון רחב של פתרונות למשטח הדריכה כגון יציקת בטון רזה על בסיס פח גלי, רשת פלדה, לוחות רצפה ולוחות גלריה .

גלריה לאחסנה יכולה לשמש כשתי פונקציות: שטח אחסון נוסף על זה שיש על הרצפה של האולם, או אזור עבודה משרדי. בכל מקרה מדובר בתוספת משמעותית לשטח, שכן בזכות הגלריה ניתן לנצל גם את השטח שב”אוויר” וגם את השטח שמתחת למשטח החדש שמוקם, וישנה גישה נוחה לכל מקום.

איך גלריה משדרגת משמעותית את התפעול השוטף?

היתרון העיקרי של בניית גלריה במחסן הוא באופן טבעי שטח האחסון שגדל במידה ניכרת. חשוב לדעת שבאופן אבסורדי אחת הבעיות של לא מעט עסקים שמפעילים מרכזי הפצה, מחסנים, אולמות ייצור וכו’ היא הצלחה. עם ההצלחה נוצרים צרכים חדשים, ובפרט נדרש שטח גדול יותר כדי לאחסן את כל הפריטים שהעסק מייצר ו/או מבקש להפיץ. בלא מעט מקרים כשהמחסן או מרכז ההפצה כבר לא מספק את הצורך הנ”ל נוצר חסם בפני התרחבות נוספת של העסק, בין אם במודע ובין אם בלא מודע.

הבעיה הנ”ל פוקדת גם עסקים שזקוקים לכמות גדולה יחסית של חומרי גלם לצורך התפעול השוטף, שכן גם הם מחויבים במציאת שטח אחסון נרחב מספיק כדי לאחסן את כל אותם פריטים שמשמשים את העסק. כדאי לזכור שבדרך כלל עסק מתחיל עם מחסן בגודל אשר מותאם לצרכים הראשוניים שלו, ועם הזמן הוא מתפתח וצומח, הצרכים גדלים ואילו השטח נשאר קבוע עד שהוא כבר לא מצליח יותר לאפשר תפעול שוטף יעיל. ככל שגדל העומס במחסן, כך קשה יותר להגיע לפריטים ספציפיים כשהם נדרשים, קשה יותר לעקוב אחרי המלאי (בין אם מדובר בחומרי גלם ובין אם בסחורה מוגמרת), הסיכוי לטעויות עולה, זמן יקר מתבזבז על אחסון סחורה ושליפתה ובאופן כללי התפעול השוטף אינו יעיל.

במקרים רבים מנסים בעלי העסקים והאחראים על המחסן לאלתר פתרונות נקודתיים וזמניים, שמהווים מעין “פלסטר” אבל לא מספקים מענה אמיתי לבעיה שהולכת וגדלה (בעיה שמצד אחד היא חיובית, שהרי כל עסק רוצה לצמוח עוד ועוד, ומצד שני היא גם קושי מהותי בגלל הבלגן שנוצר ובגלל שזהו חסם של ממש בפני המשך ההתרחבות). הוספת גלריה למחסן מספקת פתרון אפקטיבי מאוד לטווח הארוך ומאפשרת לעסק למצות את הפוטנציאל הטמון בו.

איך הוספת גלריה למחסן חוסכת הוצאות?

בניית גלריה במחסן הינה באופן טבעי מהלך שמחייב השקעת משאבים כספיים וגם זמן, מחשבה ואנרגיות. יחד עם זאת צעד זה גם חוסך בהוצאות: להוספתה של גלריה ישנן שתי אלטרנטיבות עיקריות (כשכבר מתגבשת ההבנה שאי אפשר להמשיך יותר להתנהל תחת האילוצים והמגבלות של השטח הקטן מדי ביחס לצרכים) – שכירת/רכישת שטח נוסף או מעבר למקום גדול יותר.

לשתי החלופות הנ”ל עלות גבוהה. ראשית, נדרשת השקעה בלתי מבוטלת של זמן ואנרגיות כדי למצוא את המקום הנוסף או הגדול יותר, לנהל משא ומתן כדי להגיע לעסקה משתלמת, להתאים אותו לצרכים הספציפיים שלכם ובסופו של דבר לבצע את המעבר. שנית, המעבר עצמו הינו פעולה יקרה מאוד ובמרבית המקרים לא יהיה מנוס מהשבתת הפעילות השוטפת לפרק זמן מסוים, מלפני המעבר ועד לאחר סיום ההתאקלמות במקום החדש. עוד כדאי לקחת בחשבון את העובדה שהמקום החדש חייב להיות בלוקיישן אשר מאפשר לעובדים שלכם להגיע אליו באותה מידה של נוחות כמו המקום הנוכחי – כך שהאופציות שעומדות בפניכם יחסית מוגבלות. הוספתה של קומת ביניים מונעת את כל אותן הוצאות ולמעשה מהווה את האלטרנטיבה המשתלמת ביותר לכל עסק.

התאמה מלאה לצרכים הספציפיים שלכם

תכנון גלריה הינו צעד חשוב במיקסום השטח והתאמתו לשימוש המיועד. במהלך התכנון הגלריה יש לקחת בחשבון את מידות הגלריה, גובה הגלריה והעומס הרצוי כולל מקדם ביטחון, יש להתחשב בדרישות בטיחות אש ולהתייעץ עם יועץ בטיחות אש אשר מכיר ובקיא בדרישות לגלריה.
בנוסף על כך, אין להתעלם מתכנון נכון ומתאים של מרכיבים כגון: מעקה הגלריה, המדרגות והמדפים. התחשבות בכל הגורמים הנ”ל יתרמו רבות לעסקיכם ויובילו לניצול אופטימלי של הגלריה.

מחיר גלריה לעסק

מחיר מ”ר גלריה מורכב ממספר פרמטרים:
1. חומר התשתית לגלריה – ישנן תשתיות העשויות מעץ לעומת תשתיות העשויות פלדה.
2. משטח הדריכה – קיימות מספר אפשרויות ללוחות הרצפה לגלריה: לוחות עץ, רצפת צמנט, יציקה בטון רזה,לוחות רצפה, או לוחות יעודיים לגלריות.
3. אביזרים נלווים – קיימים מספר אביזרים נלווים המשפיעים על המחיר הסופי כגון: המדרגות לגלריה, מעקה הבטיחות לגלריה ומדפי הגלריה.

כפי שניתן לראות, מחיר מ”ר בגלריה מורכב מפרמטרים ומשתנים רבים.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה