בנייה מתקדמת – ליהנות כבר היום מבתי העתיד

טכנולוגיות חדשניות משנות את העולם שלנו בקצב מואץ, בתחומים רבים. גם בענף הבנייה ניתן לזהות תמורות משמעותיות – ובהתאם כבר היום אנחנו יכולים ליהנות מהבתים של העתיד.
בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע אודות המרכיבים העיקריים של מרחבי המגורים הנכונים עבורנו, וכך להתחיל ליישם את העקרונות שיבטיחו לכולנו חיים נוחים ונעימים יותר.

בתים חכמים

הטרנד הבולט ביותר במסגרת אבזור הדירות הוא הבית החכם. אחרי שהטלפון שלנו הפך לחכם והעניק לנו אפשרויות חדשות רבות, אך טבעי הוא שנרצה להקיף את עצמנו בעוד מערכות מתקדמות וחכמות, ובפרט במקום שבו אנחנו מבלים חלק ניכר מחיינו.

בתים חכמים כוללים מערכות תפעול ובקרה משוכללות אשר מאפשרות למשל הרמה אוטומטית של תריסים חשמליים בשעת בוקר קבועה כדי לעזור לבני הבית להתעורר.
דוגמה נוספת היא הפעלה מרחוק של מזגן רבע שעה לפני הכניסה לבית כדי שהטמפרטורה תהיה אידיאלית, ובנוסף משמשות מערכות השליטה והבקרה גם להעלאת רמת האבטחה.

חיסכון בצריכת האנרגיה

דגש חשוב נוסף בתכנון הבתים של העתיד, וכמובן שכדאי ליישם אותו כבר היום, הוא חיסכון בצריכת האנרגיה. לחיסכון שכזה יש תועלת כפולה – גם כספית, בזכות הקטנת חשבון החשמל, וגם אקולוגית, בזכות צמצום הפגיעה בסביבה. הפחתת צריכת האנרגיה יכולה להיות מושגת במספר דרכים. תכנון אדריכלי חכם שלוקח בחשבון את מאפייני הסביבה עשוי להוביל לטמפרטורה נוחה יותר בכל עונות השנה ולאורך חלק משמעותי משעות היממה, ולכן הפעלת המזגן או פתרונות חימום וקירור אחרים תהיה מינימלית.

דרך נוספת היא להשתמש בחומרים מתקדמים, ובהקשר זה כדאי להכיר את לוחות ה-HPL שמייצרים בידוד תרמי אופטימלי כאשר מבוצעים כחיפוי יבש בשיטת החזית המאווררת.
לוחות אלה משמשים גם חיפוי דקורטיבי כמו גם חיפוי חדשני , ובשני המקרים באים לידי ביטוי יתרונות אקולוגיים נוספים שלהם: תהליך ייצור שצורך כמות נמוכה של משאבים ובפרט אנרגיה בהשוואה לחלופות,
תוחלת חיים ארוכה מאוד ואפשרות למיחזור מלא של החומר.

חיפוי קיר ידידותי לסביבה ושובה לב

מרכיב משמעותי נוסף של בנייה מתקדמת הוא חיפוי הקירות. בחירת חיפוי קירות מתוך שלל האפשרויות הקיימות כיום חייבת לקחת בחשבון פרמטרים רבים: קודם כל אסתטיות בהתאם לטעם של כל אחד ואחת,
לאחר מכן עמידות (בפני ריקבון, עובש ופגעי מזג אוויר) כדי שהחיפוי יישמר היטב במשך שנים רבות, בטיחות – לכן חשוב להתייחס גם למידת הדליקות של כל חומר, ולבסוף נכנס לתמונה גם ההיבט האקולוגי שכאמור מומלץ להתייחס אליו בכל החלטה והחלטה.

חיפוי קיר בלוחות HPL עונה על כל הדרישות הנ”ל. את החיפוי הספציפי ניתן לבחור מבין עשרות דגמים של לוחות עם גימורים שונים, כולם עמידים לאש וגם בפני מזיקים ועובש, ומעבר לייצור הידידותי לסביבה מדובר בחומר שניתן למחזור באופן מלא – ולכן מדובר במוצר שעומד בתקנים העדכניים של בנייה ירוקה.

תפריט נגישות

התחל שיחה
צריך עזרה?
STB חדשנות בבניה -
נשמח לעזור בכל שאלה